10. ULUSLARARASI ÖZBEKİSTAN YAPI & İNŞAAT MALZEMELERİ FUARI

ÖZBEKİSTAN | TAŞKENT,  27-29 Ekim 2021

Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Koçkarov, Özbekistan ekonomisinin 2018 yılında yüzde 5,9 büyümesinin öngörüldüğünü kaydetti. Özbekistan-Türkiye arasındaki 2016 yılı ticaret hacmi 1,25 Milyar Dolar iken, iki ülkenin devlet başkanı tarafından Türkiye ile Özbekistan arasındaki ticaret hacminin yakın dönemde 5 Milyar Dolar’a çıkarılmasının hedef olarak belirlenmiştir. Yakın zamanda Özbekistan’a uygulanan vizenin de kaldırılmasıyla bu ülkeye seyahat engeli hiç kalmamış ve ticaret için bütün yollar açılmıştır

Özbekistan, Türk ihracatçıları için önümüzdeki 5 yılın en iyi pazarı konumundadır.Ülkede inşaat ve enerji ve altyapı yatırımlarının en az % 90’ı ithalata dayalıdır. Ayrıca Özbekistan, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın 2020-2021 yılları Hedef Pazar listesinde yayınlanmış böylece bu ülkede fuarlara katılacak firmalara +20 puan ilave destek verileceği bildirilmiştir. Bu sene 10. kez organize edilecek Uz Stroy Expo Fuarı’nda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

FUARIN BAŞLICA ÜRÜN GRUPLARI

İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri, Kapı & Pencere & Aksesuar, Isıtma & Soğutma, İç Dizayn, El Aletleri, Hırdavat, Nalburiye, İnşaat Malzemeleri, Yalıtım, İzolasyon, Mutfak & Banyo ve Seramik, Tesisat, Elektrik, Aydınlatma, Su ve Su Teknolojileri, Çatı, Cephe ve Duvar Kaplamaları, İç ve Dış Boyaları, Yapı Kimyasalları, Kent Ekipmanlar, Oyun Parkları, Kapı & Pencere ürünleri ve Aksesuarları,  Pencere Mekanizmaları, Pencere Kolları, Pencere Menteşeleri, Pencere Sistemleri, Panjur Ve Tamamlayıcı Ürünleri, Cephe Sistemleri, Pvc Profilden Pencere Sistemleri Ve Diğer Tamamlayıcı Ürün Üreticileri, Alüminyum Profilden Pencere Sistemleri, Kapı Ürünleri, Pvc Kapı, Çelik Kapı, Cam Kapı, Ahşap Kapı, Garaj Kapıları, Döner Kapılar, Panel Kapılar, Ferforje Kapılar, Kapı Aksesuarları, Vitrifiye Ürünleri, Armatür Grupları, Küvet, Jakuzi, Hidromasaj Sistemleri, Duşakabin Sistemleri ve Aksesuarları, Klozet, Rezervuar ve Tamamlayıcı Ürünler, Banyo Mobilya ve Aksesuarları, Sauna Sistemleri ve Ekipmanları, Seramik Ürünler, Porselen Ürünler, Granit Ürünler, Doğaltaş Ürünler, Mermer Ürünler, Çini ve Mozaik Ürünler, Yer, Duvar ve Tavan Kaplama Ürünleri, Dekoratif Obje ve Aksesuarlar, Dekoratif Mobilya ve Aksesuarları, Isıtma Endüstrisi, Havalandırma Endüstrisi ve Ekipmanları, İklimlendirme Teknolojileri, Klima Santralleri, Filtre, Vana, Pompa, Alt Yapı Teknolojileri, Elektrik Endüstrisi, Güç & Enerji Verimliliği, Mermer & Doğaltaş Ürünleri ve Makineleri,  Isı, Su, Ses, Yangın Yalıtımı, Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcılar.